Başlıksız-10

Dijital Reklam Bilimi

Dijital reklamların perde arkasında bilim olmalı mı; yoksa iletişim materyalleri reklam verence denk gelen her mecrada, uygun bulunan her formatta son kullanıcıyla buluşturulmalı mı?

Reklamların son kullanıcıdaki gerçek algısını ölçmenin doğrudan bir yolunun olmadığı günümüz dünyasında insan beyni her gün ortalama 3000 civarında reklam tarafından uyarılıyor  ve reklam verenler kreatiflerinin etkileşimini farklı yöntemlerle ölçmeye çalışıyor.

Fakat bu süreç içerisinde bazı bilimsel yadsınamaz gerçekler de var:

Örnekse 5 duyu organımız arasında veri toplama ve bunları bilinç ve bilinçaltına ulaştırma konusunda en faal olan 2 organımızın gözlerimiz ve kulaklarımız olması.  Özellikle gözlerimiz bir mucize. Hangi yöne bakarsanız bakın gözler taranan her şeyi bilinçaltına eksiksiz gönderiyor.

Diğer bir gerçek de insan karar ve davranışlarının %30’unun rasyonel, müşteri sadakati ve harcama kararlarının %70’inin duygusal faktörlere dayanıyor olması.

İnternette ise müşterilerin bu iki duyu organına dokunabilmek ve duygularını olumlu yönde etkileyebilmek için yalnız 8 saniyeniz var.

Inrool ekibi olarak, dijital reklamların hedef kitlede istenilen duyguyu yaratabilmesi için bilim ile sanatın bir arada olması gerektiği bilinciyle yola çıkıyor, kazan kazan yaklaşımı ile hareket ediyoruz ve hem kullanıcı, hem yayıncı, hem de reklam veren dostu video reklam formatlarımızı geliştiriyoruz.

Kreatiflerin insan beynindeki etkisinin düşündüğümüzün çok ötesinde olduğunu biliyoruz ve alanında uzman ekibimizle reklam verenlere video içeriklerindeki etkiyi artırmak ve içeriği zenginleştirmek üzere ücretsiz kreatif destek sağlıyoruz.

Her geçen gün kafa yorduğumuz yenilikçi video reklam formatlarımızla yayıncılarımızın ekstra gelir elde etmesini sağlarken, internet sitelerinde, kullanıcı deneyimini de en iyi seviyeye taşımaya çalışıyoruz.

Contextual targeting ile son kullanıcıyı, ilgilendiği içerik ve konuyla ilgili olarak, en çok sevilen markaların güncel kampanya, hizmet, ve ürünleriyle buluşturuyoruz.

Her yeni güne nasıl farklılaşabilir ve fayda sağlayabiliriz düşüncesiyle başlıyoruz.

Bizi takip etmeye devam edin…

 

Yorumunuzu ekleyin:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Site Footer